Wypożyczalnia narzędzi i sprzętu budowlanego
 • Home
 • Wypożyczalnia narzędzi i sprzętu budowlanego

W PRORENTAL możesz wynająć ponad maszyny budowlane i narzędzia najlepszych marek. Na tej stronie znajdziesz często zadawane pytania na temat naszej wypożyczalni sprzętu budowlanego. Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie? Zapraszamy do kontaktu.

Maszyny i narzędzia budowlane kiedy realizujesz projekt

Wykonane z najtrwalszych surowców urządzenia, które potrzebne są do realizacji najbardziej zaawansowanych robót na placu budowy. Narzędzia wyprodukowane przez znanych na całym świecie i cenionych producentów pozwalają na skuteczną pracę. Maszyny są serwisowane i konserwowane przez wykwalifikowany personel PRORENTAL, dzięki czemu są one w pełni wydajne oraz bezpieczne.

Z nami wypożyczenie narzędzi budowlanych jest proste

Wystarczy kilka dokumentów do realizacji umowy wypożyczenia narzędzi i maszyn budowlanych. Procedura różni się w przypadku firm i osób prywatnych. Bardziej szczegółowe informacje związane z warunkami wynajmu znajdują się na dedykowanej stronie, a poniżej kwestie podstawowe:

Od firm do wypożyczenia sprzętu wymagamy:

 • wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS
 • zaświadczenia o nadaniu numeru NIP
 • zaświadczenia o nadaniu numeru REGON
 • upoważnienia do podpisywania dokumentów
 • dwóch dokumentów ze zdjęciem osoby odbierającej sprzęt

Osoby prywatne wypożyczające sprzęt w PRORENTAL powinny udostępnić:

 • dwa dokumenty ze zdjęciem oraz adresem zamieszkania (np. dowód osobisty i prawo jazdy)
 • potwierdzenie adresu zameldowania (np. rachunek za energię elektryczną, czynsz, gaz, telefon).

Dlaczego warto wypożyczyć agregat prądotwórczy, zagęszczarkę lub inne maszyny właśnie w PRORENTAL?

Sprzęt budowlany dostępny w wypożyczalni PRORENTAL jest odpowiednio przygotowany do prac, serwisowany na bieżąco, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych przestojów. Jednym z naszych głównych atutów jest również serwis urządzeń , dzięki czemu dbamy o wysoką sprawność naszego sprzętu dostępnego w ofercie. Wszystkie naprawy dokonywane są na bazie podzespołów najwyższej jakości.


PRORENTAL prowadzi wynajem zagęszczarek w najważniejszych typach. Naszą ofertę dostosowaliśmy do oczekiwań Klientów w Czeladzi, którzy poszukują sprzętu o bardzo dobrych parametrach pracy i wysokiej niezawodności. Dzięki nam nie muszą Państwo kupować drogich urządzeń, które w dalszej perspektywie czasowej nie będą nikomu potrzebne. W naszej ofercie znajdziesz bardzo praktyczne zagęszczarki Belle.

Podobnie wygląda kwestia agregatów prądotwórczych, które możesz wypożyczyć u nas wypożyczyć i użytkować na terenie Czeladzi. Kluczowym parametrem, który należy wziąć pod uwagę wybierając urządzenie z oferty wypożyczalni generatorów prądu jest moc znamionowa urządzenia. Nie może ona być zbyt mała, ponieważ urządzenie nie będzie w stanie zasilić wszystkim podłączonych urządzeń. Takie właśnie urządzenia znajdziesz w naszym portfolio. Stawiamy przede wszystkim na jakość. Mocy Ci nie zabraknie.

Kiedy wypożyczenie sprzętu budowlanego jest opłacalne

Wynajem sprzętu budowlanego to alternatywa do zakupu lub leasingu maszyn i urządzeń. Powodem jej stale rosnącej popularności są m.in. oszczędności i wygoda. Zarządzanie własną flotą maszyn i urządzeń budowlanych to przede wszystkim koszty stałe, które trzeba ponosić niezależnie od tego, czy firma jest obłożona zamówieniami, czy nie. Posiadanie własnego sprzętu budowlanego to nie tylko koszty bezpośrednie (amortyzacja, raty kredytu lub leasingu), ale także szereg wydatków pośrednich: serwis, naprawy, składowanie na placu / w magazynie, ubezpieczenie, transport. Dzięki wypożyczalni sprzętu budowlanego wszystkie koszty stałe i zmienne konsolidowane są w jednej przystępnej stawce. 

Na jakim obszarze możesz korzystać z wynajmowanego u nas sprzętu budowlanego?

Dostarczamy specjalistyczny sprzęt dla branży budowlanej, samodzielnych specjalistów realizujących indywidualne zlecenia oraz dla miłośników DYI. Współpracujemy z klientami z Czeladzi oraz okolicznych miast: Katowice, Będzin, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

Dostawa sprzętu budowlanego do klientów w Czeladzi

w PRORENTAL możesz skorzystać skorzystać z szeregu opcji dodatkowych, w tym również możemy zorganizować dla Ciebie transport sprzętu budowlanego. Pamiętaj jednak, że są to usługi dodatkowo płatne:

 • transport sprzętu budowlanego
 • mycie i czyszczenie narzędzi po zakończeniu prac
 • zwrot urządzeń bez tankowania paliwa
 • zdanie narzędzi bez ładowania akumulatorów

Najpopularniejsze maszyny budowlane na wynajem

Poniżej opisujemy najchętniej wynajmowane maszyny i urządzenia oraz powody, dla których ich wypożyczenie cieszy się popularnością.

 • Wypożyczenie zagęszczarek. Trudno sobie wyobrazić profesjonalną budowę bez zagęszczarki. Wykonanie bez niej np. podjazdu do garażu jest praktycznie niemożliwe. Cena zakupu takiego urządzenia nie należy do zbyt niskich i – z punktu widzenia inwestora – jest po prostu nieopłacalna. 
 • Wypożyczenie agregatów prądotwórczych. Wykorzystuje się go sporadycznie, przez okres od kilku godzin do maksymalnie kilku dni (lub tygodni w przypadku dużych inwestycji). Dlatego też wynajem lub wypożyczenie agregatu prądotwórczego zazwyczaj jest dużo bardziej opłacalne niż zakup takiego urządzenia na własność.
 • Wypożyczenie młotów udarowych. Prowadzenie prac rozbiórkowych wymaga użycia wytrzymałego i niezawodnego sprzętu, a właśnie takie urządzenia oferuje wypożyczalnia PRORENTAL. Naszym klientom proponujemy wynajem profesjonalnych młotów udarowych w atrakcyjnej cenie. Ze względu na szerokie możliwości wykorzystania młotów wyburzeniowych, mamy sprzęt o różnej mocy i energii udaru.