Wypożyczalnia narzędzi i sprzętu budowlanego
 • Home
 • Wypożyczalnia narzędzi i sprzętu budowlanego

Zapewniamy wsparcie merytoryczne oraz techniczne w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego oraz narzędzi budowlanych. Posiadamy atrakcyjne warunki w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego.
Narzędzia budowlane na wynajem ułatwiają prace wykonywane na budowie, w przedsiębiorstwach różnego rodzaju, ale i w obiektach mieszkalnych. Nie musisz już ponosić nakładów na zakup sprzętu budowlanego, ograniczając budżet konieczny do realizacji zlecenia.
Posiadamy szeroki wachlarz maszyn o bardzo dobrych parametrach użytkowania, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie kluczowych prac budowlanych.

Dla kogo działa wypożyczalnia narzędzi PRORENTAL

Dostarczamy specjalistyczny sprzęt dla branży budowlanej, samodzielnych specjalistów realizujących indywidualne zlecenia oraz dla miłośników DYI. Współpracujemy z klientami z Będzina oraz okolicznych miast: Katowice, Czeladź, Sosnowiec i Dąbrowa Górnicza.

Najczęściej z naszej oferty korzystają firmy remontowo-wykończeniowe, budowlane i instalatorskie. Wyróżniają nas elektronarzędzia najwyższej jakości. Zapewniamy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich narzędzi budowlanych. Ofertę wypożyczalni narzędzi budowlanych potrafimy dopasować ściśle do preferencji klientów. Proponowane narzędzia i elektronarzędzia mają bardzo szerokie spektrum zastosowania.

Co znajdziesz naszej ofercie wypożyczalni sprzętu budowlanego?

Posiadamy szeroką ofertę narzędzi budowlanych, pełną znajdziesz w zakładce oferta. Najczęściej klienci decydują się na następujące rozwiązania:

 • Wypożyczenie agregatów prądotwórczych FOGO FV 15000 TRE, FH6001R, PRAMAC EM3300
 • Wypożyczenie młotów udarowych Makita i Bosch
 • Wynajem zagęszczarek BELLE

Te i inne narzędzia przydatne na budowie może zapewnić wypożyczalnia sprzętu budowlanego PRORENTAL. Pamiętaj, koszt dostarczenie sprzętu budowlanego do miejsca prac budowlanych oraz zwrot pokrywa najemca sprzętu budowlanego.

Dodatkowe usługi związane z wynajmem sprzętu budowlanego

W naszej firmie możesz jednak zlecić szereg dodatkowych usług związanych z wypożyczeniem sprzętu budowlanego, między innymi możesz rozszerzyć usługi o:

 • transport sprzętu budowlanego
 • mycie i czyszczenie narzędzi po zakończeniu prac
 • zwrot urządzeń bez tankowania paliwa
 • zdanie narzędzi bez ładowania akumulatorów

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego cennik

Cena wynajmu narzędzi zależy od wielu czynników. Jednym z najbardziej kluczowych jest czas. Zależy również od rodzaju urządzenia. Inaczej wyceniane jest wypożyczenie agregatów prądotwórczych a inaczej zagęszczarek. Drobny sprzęt budowlany, taki jak młoty udarowe można wynająć już od kilkudziesięciu złotych za dzień użytkowania. Szczegółową ofertę wypożyczalni sprzętu można przeszukać, wybierając odpowiednie urządzenie z opcji. Pełna kalkulacja usługi odbywa się podczas kontaktu z przedstawicielem PRORENTAL.

Jakość oferowanych narzędzi ma znaczenie

Dzięki naszym, sprawdzonym narzędziom wykonasz pracę znacznie przyjemniej, a co ważniejsze - szybciej. Sprzęt budowlany dostępny w wypożyczalni PRORENTAL jest odpowiednio przygotowany do prac, serwisowany na bieżąco, dzięki czemu unikniesz niepotrzebnych przestojów. Jednym z naszych głównych atutów jest również serwis urządzeń , dzięki czemu dbamy o wysoką sprawność naszego sprzętu dostępnego w ofercie. Wszystkie naprawy dokonywane są na bazie podzespołów najwyższej jakości.

Jakie posiadamy marki narzędzi i maszyn budowlanych oraz dlaczego właśnie te

 • Narzędzia budowlane Makita:
  Makita to 7. na świecie koncern narzędziowy. Japoński producent słynie z wydajnych i łatwych w obsłudze elektronarzędzi. To czyni je idealnymi do wykorzystania przez amatorów i profesjonalistów. Można nimi swobodnie operować. Jest to szczególnie istotne podczas długotrwałych prac, gdyż nie męczymy się tak szybko. Specjalna konstrukcja sprzętu powoduje, że jest on odporny na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne.
 • Narzędzia budowlane Bosch:
  Elektronarzędzia marki Bosch są jednymi z najchętniej kupowanych na światowym rynku ze względu na swoją innowacyjność, ale też jakość. W naszej firmie znajdziesz przede wszystkim serie dedykowane rzemiosłu i profesjonalnym działaniom.
 • Maszyny budowlane, zagęszczarki Belle:
  Bezpieczne i wydajne zagęszczarki Belle są zaprojektowane jest z myślą o bezpieczeństwie pracy z konstrukcją ograniczającą oddziaływanie wibracji na ręce i ramiona operatora. W zagęszczarkach Belle zastosowana jest opatentowana i zastrzeżona konstrukcja uchwytu antywibracyjnego i płyty dolnej.
 • Agregaty prądotwórcze Fogo:
  Charakteryzują się długą i bezawaryjną pracą, są to produkty polskie, firmy o bardzo długiej tradycji i jakości wytwarzania, co przekłada się na doskonałą dostępność części oraz usług serwisowych.
 • Agregaty prądotwórcze Pramac:
  Są to produkty włoskiej firmy, należące do serii Power Systems. Jakość, wydajność i wysokie standardy produkcji oraz stosowane nowoczesne metody projektowe i technologie wytwarzania, gwarantują, iż agregaty spełniają międzynarodowe przepisy odnośnie hałasu i emisji szkodliwych substancji. Wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodność sprawiają, że agregaty Pramac są częścią naszej oferty.

Jakie dokumenty sa potrzebne, aby wynająć sprzęt?

Dokumenty niezbędne do realizacji umowy najmu sprzętu budowlanego, różnią się w zależności czy z usługi korzysta firma, czy użytkownik prywatny :
Od firm do wypożyczenia sprzętu wymagamy:

 • wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS
 • zaświadczenia o nadaniu numeru NIP
 • zaświadczenia o nadaniu numeru REGON
 • upoważnienia do podpisywania dokumentów
 • dwóch dokumentów ze zdjęciem osoby odbierającej sprzęt

Osoby prywatne wypożyczające sprzęt w PRORENTAL powinny udostępnić:

 • 2 dokumenty ze zdjęciem oraz adresem zamieszkania (np. dowód osobisty i prawo jazdy)
 • potwierdzenie adresu zameldowania (np. rachunek za energię elektryczną, czynsz, gaz, telefon).

Bardziej szczegółowe informacje związane z warunkami wynajmu znajdują się na dedykowanej stronie.